Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory

22459538_895103920641937_6203681399111697856_o.jpg

19.10.2017 r.. To dzień, w którym uczniowie klasy 3d wraz z wychowawczynią panią Ewą Krawczyk uczestniczyli w  festiwalu nauki i technologii E(x)plory w pomorskim parku naukowo-technologicznym w Gdyni. Ta naukowa impreza została zorganizowana przez fundację zaawansowanych technologii.

Uczniowie klasy 3 d - matematycznej z językiem angielskim brali udział w pokazie nieobliczalny naukowiec i wykładzie fizyka dla każdego, na którym zaprezentowane zostały zagadnienia związane ze spalaniem gazów, przemianami fazowymi substancji, zagadnienia z termodynamiki oraz kilka doświadczeń z wykorzystaniem niskich temperatur.

Na ścieżce edukacyjnej E(x)plory uczniowie szukali odpowiedzi na szereg pytań, między innymi: w jakiej temperaturze wrze woda na Mount Everest, w jaki sposób połączyć przewody wykorzystując ziemniaki i pomarańcze, aby uzyskać światło, czy Wieża Eiffla zmienia swój rozmiar, dlaczego można leżeć na łóżku fakira .

Uczniowie z zaangażowaniem i ciekawością brali udział w pokazach i ścieżce edukacyjnej.