25 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

20170115_142157.jpg

Tego roku do akcji zgłosiło się 30 uczniów wolontariuszy i 5 nauczycieli z naszej szkoły. Jak co roku zbieraliśmy fundusze na leczenie dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Nasza grupa wyruszyła 15 stycznia o godzinie 10.00. Z uśmiechem na twarzach kwestowaliśmy najpierw na Chełmie w okolicy Tesco, a potem pojechaliśmy do Gdańska na Długi Targ. Pogoda dopisała, więc było  dużo spacerowiczów, którzy bardzo chętnie wrzucali pieniądze do puszek. Wszyscy darczyńcy otrzymali serduszka, które sprawiły dużo radości, szczególnie dzieciom. Po kilku godzinach zbierania datków zrobiło się chłodno, ale wolontariusze mogli się ogrzać i dostać ciepłe napoje w wybranych kawiarenkach. Na koniec spotkaliśmy się w sztabie , który był w naszej gdańskiej Zbrojowni. Wolontariusze uzbierali indywidualnie średnio po kilkaset złoty w puszce, lecz ostateczną kwotę poznamy w lutym.

Bardzo dziękujemy wolontariuszom, że byli z nami w tym szczególnym dniu!

Wolontariat szkolny - Dorota Kamińska