„RównoWaga. Siła słów bez hejtu” – warsztaty, szkolenia, debata oksfordzka

IMG_20171211_105705.jpg

W ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w szkole we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Edukacji „Drogowskazy” zorganizowano warsztaty 4 godzinne dla 5 klas gimnazjalnych (2b, 2j, 2k, 3b, 3k).

Podsumowaniem warsztatów 11 grudnia 2017 r. godz. 10:50 – 12:35 w naszej szkole była debata oksfordzka. Teza przyświecająca debacie: „TOLERANCJA W POLSCE TO POJĘCIE OBCE”.

W debacie zmierzyły się 2 czteroosobowe drużyny – oponentów i broniących tezy. Marszałek debaty nadzorował właściwy przebieg debaty, która była pasjonująca dla uczestników i licznej widowni. Przed debatą zdania były podzielone, ale po niej zdecydowanie przybyło zwolenników oponentów, czyli tych, którzy wierzą i znaleźli argumenty obalające tezę, – więc TOLERANCJA NIE JEST NAM OBCA. Debatę pomógł nam zorganizować przedstawiciel Fundacji Instytut Debaty Publicznej. Uczniowie stwierdzili, że taka forma dyskusji i przedstawiania problemów jest bardzo atrakcyjna.

W sześciogodzinnym szkoleniu również wzięli udział nauczyciele, aby atrakcyjniej i jeszcze profesjonalniej pracować z młodzieżą.

Tekst i zdjęcia: Opiekun PU

Dorota Nosowicz